Szkolenia online – wiele korzyści bez wychodzenia z domu

W dobie Internetu każda większa firma, która pracuje nad organizacją szkolenia dla swoich zatrudnionych, bierze pod uwagę zrealizowaniem go w formie zdalnej.

Webinary mają sporą ilość zalet. Platformy, z których korzystają profesjonalne firmy szkoleniowe, zazwyczaj umożliwiają podpięcie kilku kont pod jeden webinar. To oznacza, że pracownik z dowolnego miejsca na świecie może wziąć udział w szkoleniu dla niego dedykowanym. Jedynym warunkiem jest posiadanie wystarczającego łącza internetowego. Idealne zarządzanie praca zdalna określa także zasady odbywania szkoleń.

Korzyści wynikające ze szkolenia online to choćby moduły. Realizowanie szkolenia w trybie stacjonarnym w większości przypadków takiej opcji nie dają, a to ze względu na koszty. W przypadku kilku modułów w czasie szkolenia online rozwija się różne umiejętności znacznie dokładniej, a ponadto pracownik nie jest przemęczony i więcej informacji zakoduje. Ze strony kursantów pojawiają się po przeprowadzeniu webinaru pytania.

Skuteczną opcją jest to, że na początku kolejnego modułu rozwiewa się te wątpliwości, zebrane w grupy pytań. Prowadzący szkolenie ma możliwość kilka zagadnień zebrać w jedno i w krótszym czasie udzielić wyjaśnień.

Szkolenia realizowane zdalnie w niektórych wypadkach są znacznie bardziej skuteczne aniżeli szkolenia stacjonarne. Jak choćby w takich okolicznościach, gdy uczestnicy uczą się obsługi jakiegoś oprogramowania (niezależnie czy zostanie ono zainstalowane na dysku twardym, czy jest dostępne online). Wszystkie opcje sprawdza się na bieżąco na własnych laptopach, niezbędne narzędzia można dodać do „ulubionych” w przeglądarce, a notatki wykonać w formie zrzutów z ekranu i zaznaczyć sobie w programie graficznym ważne funkcje.

To nie jest możliwe na szkoleniu prowadzonym poza siedzibą przedsiębiorstwa. W przypadkach zmiany stanowiska na wyższe w korporacji, zazwyczaj nie istnieje opcja doszkolenia się inaczej niż online.

Praca zdalna zasady ma jasno określone przez procedury. To dzieje się w sytuacji, gdy osoba szkoląca znajduje się poza granicami kraju, a jej przylot do Polski ze względów czasowych i finansowych jest nierealny.